kış bahçesi modelleri ve sistemleri

kış bahçesi modelleri ve sistemleri

kış bahçesi modelleri ve sistemleri

                                            Kış bahçesi modelleri                                                               

        Kış bahçesi sistemleri, günümüzde en önemli yapı elemanlarından biri olarak tanımlanır.Dış mekanla birleşen yapılar oluşturma görevini üstleniyor olmasıyla, hayatın her anına oldukça büyük keyif katıyor olması ön plana çıkan en önemli özelliği olarak biliniyor.

Kış bahçesi sistemleri estetik açıdan etkileyici görünüm sağlamakla beraber lüks konfor elde edebilmeye olanak sağlar. Kış bahçesi, enerji maliyetlerinin düşük ve yaşam konforunun yüksek olması için ideal ısı yalıtımı ve akılcı konstrüksiyonlar sunar. Kış bahçesi,gerek bahçeli evlerde gerekse de ticari kurumların dış cephelerinde tercih edilmektedir.

Özellikle kafe tarzındaki kuruluşlar bu yönteme sıklıkla başvurmaktadır. Aynı zamanda açık alanları dört mevsim değerlendirmek isteyen kişiler için kış bahçesi önemli bir seçenektir.Soğuk havalar için özellikle ayrıcalıklı olmasıyla kış bahçeleri kendine has atmosferler sahip olur.

Soğuk iklim şartlarından hiçbir zaman etkilenmeyerek rahatlıkla bahçe deneyimini sizlere sunar.Ayrıca kış bahçesi, dikdörtgen bir yapıya sahip olabileceği gibi yuvarlak ve köşeli olabilir.İsteğe göre yapılabilecek dekorasyon bu bahçelerin cok amaçlı kullanılmasını sağlar.Kullanışlı ve rahat bir yapıdır.Uzun zaman boyunca paslanma derdi olmayacağı için de devamlı temiz ve bakımlı görünür.

Kış bahçesi,arzuya göre otomatik, kumandalı kapı sistemi ve led aydınlatma yapılabilir.Aynı zamanda sürgülü camekan sistemi ile kışında kış bahçesinde konforu yaşayabilirsin.
       Kış bahçesi kullanımı,yaşam kalitesini artıran uygulamalar arasında yer alır.Mekanların en çok aranan ve istenen bölgelerinden olan kış bahçeleri, Kasvayapı Mimarlık'in uzmanlık alanıdır.