Proje Detay

Proje Bilgileri

Yer: Başakşehir
Tarih 02.05.2017
Kategori TAMAMLANAN PROJELER

Başakşehir kış bahçesi

KIŞ BAHÇESİ.                                               Soğuk kış günlerinde bile bahçe keyfi yapmak isteyenler, eğer evleri müsaitse kış bahçesi inşa ettiriyorlar.

Eğer siz de gelecek yılın soğuk günlerinde bahçe keyfi yapmak istiyorsanız, işte size bir mimardan keyifli bir kış bahçesine dair tüyolar…

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN RENK TONLARI
Doğayla iç içe olmaktan keyif alanlar kış bahçesi inşa ederken renk seçiminde de özenli davranmalılar. Doğal bir görünüm için kullanılması gereken renkler arasında gökyüzü mavisi, toprak ve yeşil tonları geliyor. Dış mekanla bütünlük sergileyen bu renkler,kış bahçesi  yapımında kullanılacak olan ham malzemelerle doğal görünümü de destekliyor.
kış bahçesi
Bahçenin iç kısmında kullanılacak ahşap renk ve dokusu, ortama sıcak bir hava da katar. Ahşabın yanı sıra, mermer ve taş kaplama duvarlar kullanmak da, 2018 trendlerini yakalamanızı sağlar.
MEKANIN BOYUTU ÇOK ÖNEMLİ
Yaptırmayı düşündüğünüz kış bahçesi'nin en önemli belirleyicisi büyüklüğü. Çünkü mekan ne kadar büyük olursa, içini dekore ederken kullanılacak detaylar o kadar çok olur.
kis bahcesı 
Eğer küçük bir mekanı güzelleştirmekse amaç, o zaman renkli saksılardaki yeşil bitkiler, duvara asılan canlı doğa resimleri, pastel renkli aplikler ortamı güzelleştirme anlamında katkı sağlar.
GÜN IŞIĞINA DİKKAT
Yüksek tavan ve cam cephelerin çokluğu, her ortamı olduğu gibi kış bahçelerini ni de ferahlatan uygulamalardır. Çünkü bu düzenleme, gün ışığını en iyi şekilde içeri alabilecek uygulamaların arasında yer alır. Genellikle üç tarafı duvarla çevrilen ve ön cephesi cam olarak tasarlanan kış bahçesi'ne, şömine ve ahşap dokulu raflar ayrı bir hava katar.
kış bahçesi
Ahşap, mermer ve ahşabın bir arada kullanıldığı mekanlarda alan müsaitse L kanepe konabilir. Kanepenin doğal taşla kaplı arka duvarına canlı renklerden oluşan tablolar ve aplikler asılabilir. Küçük bir kış bahçesi nin bir duvarına ayna asmak da, alanı büyütecek uygulamalar arasındadır.